Když zatoužíte po změně a nebaví vás každodenní líčení, permanentní make up obočí zaručené vylepší váš obličej a ušetří vám spoustu času s jeho úpravou. Chcete vědět víc? O co jde, jak to probíhá, jaké jsou její výhody a kde jsou ty nejkvalitnější salony, pak se ponořte do následujícího článku. Ten objasňuje, proč je trvalé líčení tolik oblíbeným kosmetickým zákrokem po celém světě.

Permanentní make up – obočí, které vydrží upravené roky

Neexistuje asi žena, pro níž by nebyla domácí úprava obočí nutné zlo. Některé už nabyly patřičnou rutinu a zvládají si jej upravit rychle a bezbolestně.  Avšak řada dam i mužů ovšem považuje pinzetu téměř za mučící nástroj a vytrhávání obočí za utrpení. Pro takové nešťastníky je zde k dispozici právě permanentní make up, který je těchto nepříjemných pocitů zbaví.Díky němu už nebude muset toto denní trápení nikdy absolvovat. Upravené obočí vydrží pěkné zhruba čtyři roky. Poté bude vhodné zákrok zopakovat, aby se pigment opětovně zvýraznil a upravily se nedokonalosti způsobené stárnutím a s ním spojenými změnami v obličeji.

Výhody trvalého líčení

Už bylo řečeno,, permanentní make up je řešením na několik let. V tom  tkví jeho největší benefit. Ušetří vám nejen námahu, ale i čas, kterého je tak málo. Zdržování s úpravou vizáže vás už po ránu nebude mučit. Navíc získáte dokonalý make up od profesionálních kosmetiček. Už žádné asymetrické linky, ani nerovnoměrně upravené obočí. Vše bude naprosto perfektní a to každý den.

A co komplikace?

Žádný zákrok není bez rizika. Také v případě aplikace permanentního pigmentu se mohou nějaké potíže objevit. V podstatě se dají srovnat se stejnými komplikacemi, které se čas od času přihodí některým klientům u klasického tetování. Nestává se to ale naštěstí moc často. Mezi problémy, které se mohou objevit patří:

  • alergická reakce na použitý pigment
  • zarudnutí nebo otok v důsledku příliš citlivé pokožky
  • vznik podkožní bulky

Všechny uvedené potíže se ovšem dají poměrně snadno řešit. Doba léčby těchto následků je pak individuální a záleží na konkrétním jedinci a jeho zdravotním stavu. Proto je vždy důležitá osobní konzultace před samotným ošetřením, abyste se těmto potížím vyhnuli. Pokud trpíte nějakými kožními neduhy, je určitě potřeba konzultovat zákrok také se svým praktickým lékařem.

Kam se objednat na zákrok?

Největší koncentraci kosmetických salonů, jenž provádějí tento druh zákroku, najdete bezesporu v Praze. Je zde veliká konkurence, takže se jednotlivé podniky předbíhají jak v cenách a výhodných nabídkách pro nové klienty, tak v kvalitě poskytovaných služeb. Stejně tak tu najdete ty nejlepší kosmetičky a dermatology, které láká prestiž zdejších salonů. Z toho důvodu je výhodné absolvovat ošetření právě v naší metropoli. Podobně na tom ale budou i jiná velká města, jako jsou třeba Brno či Plzeň. Stačí si jen vybrat podle toho, kam to máte nejblíže.

A to už je opravdu vše k tématu permanentního obočí. Nyní už víte, co si od zákroku slibovat. Dozvěděli jste se nejen jaké jsou jeho hlavní benefity, ale také jaké s ním mohou být spojené komplikace. Udělali jste si zkrátka základní přehled o tom, co vás v salonu čeká a proč se jedná o velmi žádané ošetření. Teď už si jen stačí najít podnik, který bude vyhovovat vašim potřebám, a objednat se na návštěvu.

A co byste si na sobě nechali vylepšit vy? Chtěli byste dokonalé obočí, perfektní symetrické oční linky, nebo neodolatelné rty? A našli byste vůbec vůli a  ochotu takový typ zákroku,  jako je permanentní make up, podstoupit? 

Libor Hamáček