Ať už jedete na delší služební cestu, míříte za zaslouženým odpočinkem do ciziny, nebo jen potřebujete auto na delší dobu bezpečně odstavit, parkování v Praze, hlavně u Letiště Václava Havla Praha je zapeklitý úkol. Zejména pokud hledáte dostupné a bezpečné místo. To však už může být minulostí. S pomocí internetu si lze zvolit takové, které vám bude vyhovovat. Parkování na Ruzyni už nemusí býtproblémem.

Parkování přímo na letišti je možností. Ovšem ne jedinou 

Samozřejmě nejjednodušší cestou, kam své auto zaparkovat, je přímo letiště samo. Bohužel poplatek v mnoha případech odpovídá spíše ceně, kterou zaplatíte za kratší dovolenou, než který byste chtěli zaplatit za parkovné. 

Zajímavou alternativou je poohlédnout se po nabídkách na internetu. V oblasti letiště Praha totiž během let vyrostlo mnoho parkovišť, které poskytují podobný servis jako to oficiální, ale za mnohem nižší cenu. 

Domů po dovolené umytým autem. I to je možné 

Před odletem se vám to zdálo jako zbytečnost. Po návratu to možná oceníte. Také milujete ten pocit, sednout si do umytého auto a vyrazit na cestu? I takovou službu mnoho současných parkovišť nabízí. Nebude to příjemná tečka za ještě lepší dovolenou?

Pokud svůj vůz raději myjete sami, víte, jak správně postupovat, aby karoserie dostala ten správný lesk a minimalizovaly se škrábance z neopatrnosti? 

Alternativní parkoviště mají co nabídnout 

 • Nižší cenu – rozdíl ceny oproti letišti je ve většině případů značný. 
 • Bezpečnost – parkoviště bývají hlídaná minimálně kamerovým systém a obehnána vysokým plotem.
 • Rezervaci místa on-line – nemusíte trnout, zda budete mít kde zaparkovat. Vše si zařídíte už předem a beze spěchu. 

Bojíte se toho, že nevíte jak se okolních parkovišť dostanete k odletové hale? Je to prosté a elegantní. 

Možná vás to také napadlo:  jak  z parkoviště na letiště? Není to velká komplikace? Nebude. 

 • Ŕada alternativních parkovišť ji  řeší tak, že vás k terminálu bezplatně doveze vlastním vozem. 
 • Vyvarujete se tak  bloudění po samotném letišti, složitým logistickým operacím před odletovou halou nebo  pochodům se zavazadly od vaší parkovací budovy k terminálu. 
 • Ani o děti se nemusíte bát. Dětské autosedačky jsou součástí výbavy mnoha vozů. A víte, kdy je ta pravá chvíle  vyměnit ve vašem autě tu stávající za větší velikost

Srovnávače nemusí být jen na zboží. I parkoviště jde porovnat. 

Díky vzrůstu letecké dopravy se zvýšilo i množství parkovišť kolem letiště. Jak najít to pravé? Co si si vyhledat jejich výhody a nevýhody? Ano, i srovnávače této služby existují. Jedním z nich může být například Parkingunit.cz

 • Porovná dostupná parkoviště.
 • Nabídne hodnocení klientů.
 • Můžete zde rovnou provést rezervaci vašeho místa. A v případě, že si to rozmyslíte, tak i  její zrušení. 

Uvažujete o zaparkování auta přímo na ulici? Dobrá volba to určitě nebude 

Jestli nechcete vydávat peníze za hlídaná parkoviště, pak se nabízí možnost odstavit vůz na běžné ulici. Vhodný nápad to však určitě nebude. 

 • Bezpečnost auta není zaručena. 

Auto s mimopražskou SPZ, které stojí na jednom místě delší dobu, je skvělým cílem zlodějů či vandalů. A příjemnou dovolenou nechcete přece završit nálezem auta s upraveným vzhledem. Popřípadě si pobyt v Praze prodloužit o nahlašování ztraceného auta. 

 • Čeká vás náročnější logistická operace. 

V případě, že se rozhodnete využít veřejnou hromadnou dopravu, zjistíte, že mít mnoho zavazadel nebyl úplně nejlepší nápad. Jestliže si zvolíte taxislužbu,  je zase potřeba si ohlídat, aby vás cesta nevyšla stejně draho, jako parkování na alternativním parkovišti nebo přímo na letišti. 

  Nebude tedy výhodnější  pouvažovat o  příjemnější variantě? 

A jak je to s vámi. Máte svůj osvědčený způsob, jak u letiště výhodně zaparkovat? Podělte se o své zážitky

Libor Hamáček