Poptáváte úklid kanceláří v Praze? Nějaké rozumné řešení určitě najdete. Objevit specializovanou firmu, která vám takovou službu zajistí, by nemělo být vůbec složité. V našem hlavním městě jich totiž funguje více než dost.

Profesionální úklid kanceláří má své nesporné výhody. Moderní firmy v Praze, ale i v dalších větších městech, si to už dávno uvědomily, a tak si tuto službu dopřávají stále častěji, aby svým zaměstnancům zajistily čisté a příjemné pracovní prostředí. Uvažujete, že se vydáte stejnou cestou? Tak se pojďte podívat, proč se takové řešení vyplatí. Jaké výhody to vaší společnosti přinese, a to zejména s ohledem na efektivitu práce vašich zaměstnanců. 

 

Úklid kanceláří v Praze – ekonomický přínos externích služeb

Najmout si externí úklidovou firmu v Praze zvládne každý. Nabídka je zde velmi široká. A jde o záležitost, která rozhodně dává smysl. Je to často ekonomicky výhodnější než zaměstnávat vlastní úklidový personál. 

Pokud si nějaká společnost na takovou činnost sežene interní pracovníky, musí počítat s náklady na mzdy, sociální a zdravotní pojištění, různá školení a také na vlastní úklidové pomůcky. Externí firma tyto náklady samozřejmě přebírá a obvykle dovede nabídnout ucelený balíček služeb, který je pro objednatele často levnějším a navíc i pohodlnějším řešením než úklid svépomocí. 

Specializované úklidové firmy navíc často disponují tím nejlepším vybavením a kvalitními, mnohdy ekologickými čistícími prostředky. Ekologicky šetrný úklid je ostatně trendy, a to nejen na pracovišti, ale také v řadě domácností

Výhody externího úklidu:

  • Odpadají náklady na mzdy včetně sociálního a zdravotního pojištění
  • Žádné výdaje na různá školení ani na vybavení potřebné k úklidu
  • Flexibilní služby podle potřeb firmy

Profesionál je vždy lepším řešením

Kvalitní úklidová firma zpravidla odvede perfektní práci. Profesionální služby jsou díky využití moderních technologií a vysoce účinných čistících prostředků, které zajistí důkladné a rychlé čištění kancelářských prostor, jednoduše efektivnější. Zkušený pracovník navíc dobře ví, co a jak. Zná optimální postupy, které jsou vhodné třeba pro správné čištění rozmanitých povrchů a různých materiálů. Ví, jak postupovat, aby nedošlo k jejich poškození. To vše přispívá k vyšší kvalitě úklidu, které by bylo obtížné dosáhnout vlastními silami. Zkušený profesionál je zkrátka vždy lepším řešením!

 

Pravidelně nebo jen občas?

Někdo sice tvrdí, že úklid prospívá tělu i duši, ale znáte to. Člověk se do této činnosti obvykle musí nutit. Nechcete neustále pobízet a kontrolovat vlastního úklidového pracovníka? Najměte si profíky! A pokud to s jejich službami myslíte vážně, dohodněte si rovnou úklid pravidelný. A proč vlastně?

Srovnání pravidelného a příležitostného úklidu ukazuje, že pravidelný úklid nemusí být o moc dražší než ten, který ve vaší kanceláři proběhne jen občas. Se solidní úklidovou firmou lze obvykle dohodnout rozumnou cenu za pravidelné služby. Pravidelný úklid je navíc smysluplnější. Zajišťuje trvalý efekt v podobě čistého a příjemného pracovního prostředí, což má pozitivní vliv na celkovou atmosféru v kanceláři.

Výhody pravidelného úklidu:

  • Stabilně čisté a příjemnější pracovní prostředí
  • Menší riziko šíření nemocí (díky dezinfekci)
  • Větší spokojenost a obvykle tedy i produktivita zaměstnanců

Dražší to být nemusí

Pravidelný úklid není jen otázkou lepší hygieny, ale také ekonomického myšlení. I když se může zdát, že pravidelné úklidové služby jsou dražší, vždy to tak být nemusí. Záleží na individuální dohodě s konkrétní firmou. A navíc se zdá, že se pravidelný úklid v dlouhodobější perspektivě vyplatí více než ten příležitostný i bez nějaké té dohody či slevy. 

Při pravidelném úklidu se problémy řeší průběžně a nekumulují se, což znamená méně práce a časovou úsporu. Tedy něco, co se v celkové ceně nakonec stejně projeví. A nejen to. Čisté a útulné kancelářské prostředí dobře působí na klienty a na obchodní partnery, což může váš byznys jedině pozvednout. 

 

Pozitivní vliv čistého prostředí na výkon zaměstnanců

Efektivita práce se u nás sice prý zvyšuje, ale kdovíjak dobře na tom v tomto ohledu stále ještě nejsme. Alespoň v některých firmách, o státní správě nemluvě, existují značné rezervy. Jak to zlepšit?

Čisté a upravené pracovní prostředí má údajně výrazný pozitivní vliv na výkon a efektivitu zaměstnanců. V čisté kanceláři se zaměstnanci cítí lépe, jsou méně stresovaní a mohou se více soustředit na většinu svých úkolů. Výzkumy ukazují, že zaměstnanci pracující v čistém prostředí mají vyšší produktivitu a jsou navíc i méně často nemocní, což znamená méně absencí a zpravidla tedy i lepší výsledky. 

Čistota je půl zdraví

Čistota je půl zdraví. To asi dobře víte. Udržování čistoty na pracovišti je pro zdraví zaměstnanců nezbytné. Solidní úklidové firmy obvykle disponují kvalitními dezinfekčními prostředky, které účinně odstraňují bakterie a viry ze všech povrchů. To je obzvláště důležité v době zvýšeného rizika infekcí, jako je například chřipková sezóna, nebo při nějaké mimořádné situaci, jako byla pandemie koronaviru. Covid prý navíc nezmizel. Zdravé pracovní prostředí vede ke snížení nemocnosti a zvyšuje celkovou pohodu zaměstnanců a spolu s tím i jejich výkon.

Hygienické “benefity” profesionálního úklidu:

  • Účinné odstranění bakterií a virů
  • Snížení nemocnosti zaměstnanců
  • Zvýšení celkové pohody na pracovišti

 

Dlouhodobé “partnerství” s úklidovou firmou se vyplatí

Navázání dlouhodobého partnerství s profesionální úklidovou firmou může být pro vaši společnost nanejvýš přínosné. Vaše kancelářské prostory budou pravidelně a kvalitně uklízeny. Zaměstnanci budou zdravější a s trochou štěstí i výkonnější. Navíc dlouhodobá spolupráce často vede k lepším cenovým podmínkám a přináší možnost přizpůsobení celé služby vašim specifickým potřebám.

Je to řešení, které se téměř vždy vyplatí!

Libor Hamáček