Možná jste se už s tímto virálním hitem sami setkali na sociálních sítích. Obzvlášť na TikToku jsou videa věnující se korejskému trendu péče o pleť populární. O co jde? V podstatě o to dodat pleti co nejvíce hydratace a uzamknout ji v ní. Vyzkoušíte ho také? Snad kromě aknózní pleti je vhodný úplně pro všechny!

 

Jak na slugging?

Jednoduše; stačí když na konci své večerní kosmetické rutiny nanesete na pokožku v poslední fázi hutný přípravek, který zafixuje produkty, které jste použili předtím.

 

Coby ona poslední vrstva se nejčastěji používá vazelína. To může být zároveň kámen úrazu; vazelína je totiž poměrně kontroverzní produkt. Ta konvenční je vyrobena z ropných derivátů a o její bezpečnosti se tak vedou rozsáhlé debaty. Pokud vám opravdu záleží na tom, aby vaše kosmetika byla neprůstřelná, co se ekologického a zdravotního hlediska týče, nemusíte vůbec zoufat. Clean alternativy existují, v krajním případě není vůbec nic složitého si jednu takovou vyrobit doma. Vazelínu lze také úplně nahradit pleťovými rostlinnými oleji.

 

Proč ho zařadit do svých beauty rituálů?

Pokud máte suchou pleť, tento trend si zamilujete! Dokonce ho vůbec nemusíte omezovat jen na péči o obličej. Skvěle se postará i o extrémně suchou a popraskanou kůži na loktech, hřbetech ruky a kolenou. Obzvlášť v zimě by alespoň jednou týdně měli slugging zařadit do své večerní péče i všichni s normálním typem pokožky.

 

I přírodní ne-vazelína však může přispět k ucpávání pórů. Proto se příliš nedoporučuje s tímto trendem experimentovat, pokud vás trápí akné. I péče o pleť, která je smíšená, má svá specifika, nicméně lokální aplikace na suché partie by neměla být problém.

 

Slugging krok za krokem

1. Čištění pleti

Každá péče o pleť začíná čistým obličejem. Použijte čistící gel nebo pěnu tak, jak jste zvyklí. Vždy se ujistěte, že jste z něj odstranili maximum nečistot a prachu.

2. Aplikace séra

Naneste na pokožku první vrstvu – vysoce koncentrované sérum, které přesně vyhovuje vašemu typu pleti. Výborným pomocníkem je kyselina hyaluronová – fantastický hydratační prostředek.

3. Použití hydratačního krému

Krokem před závěrečným uzamčením je hydratace pleti hydratačním krémem, který vám vyhovuje.

4. Uzamknutí hydratace

Naneste větší množství přírodní alternativy vazelíny. Tím pomůžete již aplikovaným produktům se hloubkově vstřebat. Nechte působit přes noc a ráno obličej znovu důkladně umyjte. Pleť bude nádherné vyživená a jemná na dotek.

 

Výhody sluggingu

 

  • Získáte zdravou zářivou pleť. Už druhý den ráno si všimnete, že ještě nikdy nebyla tak hydratovaná a pružná.
  • Hydratace je klíčem k mladistvému vzhledu. Slugging tak velmi účinně pomáhá v boji proti vráskám a dalším projevům stárnutí pokožky.
  • Závěrečná vrstva funguje jako bariéra – brání ztrátě hydratace a navenek pleť chrání před bakteriemi a dalšími škodlivými vlivy.
  • Nejde o žádný finančně náročný trend, naopak! Tato péče je velmi dostupná a nikterak složitá.

 

Čím nahradit klasickou vazelínu?

Už jsme naznačili, že vazelína zcela neodpovídá požadavkům clean beauty kosmetiky. Domácí výroba její přírodní, eventuálně i vegan náhrady je velmi jednoduchá. Stačí k ní pouze 2 ingredience – olej a vosk. Suroviny stačí zahřát, promíchat a nechat vychladnout. Olej můžete použít klasický olivový nebo slunečnicový, oblíbené jsou ale i oleje z mandlí, meruněk, seznamu či oříšků. Pokud nechcete použít včelí vosk, sáhnout můžete po jeho veganskych alternativach; třeba vosk karnaubský, kandelilový, sojový nebo rýžový!

Nalákali jsme vás? Vyzkoušíte slugging ještě dnes večer?

Libor Hamáček