Dámské šaty jsou pro většinu žen nutné v mnoha případech. Každá z nás jistě zná ty večery, kdy se s kamarádkami domluvíte na zábavě, pár drincích a tanci. Ať už se jedná o klidnější večírek nebo rychlé tempo nočního klubu, správně vybrané party šaty mohou být klíčovým prvkem strhnutí pozornosti ostatních. Na jaké faktory se tedy dívat, pokud hledáte party šaty, které z vás udělají hvězdu večera?

Dámské šaty – lesk, třpyt a oslnění

Pokud se chystáte na neformální akci, začíná při výběru šatů teprve ta pravá zábava. Konečně vás neomezuje pracovní dresscode a svět barev, vzorů a ozdob je vám otevřený. Nezapomínejte ale na to, že i při volnějším výběru musíte dbát na to, jak k sobě barevné tóny ladí a pokud je doplňujete například kabelkou nebo psaníčkem, tak i to, jestli k sobě sedí. Naštěstí to už není nic těžkého, takže si teď řekneme, co je u šatů na večírky důležité.

Formalita

Ano, většinou jsou tyto akce velmi neformální, ale i s přáteli můžete vyrazit na večírek, který je rozhodně formálnější než party v nočním klubu. Protože i když je přátelský večírek uvolněný, neměla byste se na něm objevit v šatech s příliš hlubokým výstřihem nebo v barvě, která všechny přítomné oslepí. Můžete vybírat mezi krátkými šaty v trochu tlumenějších barvách než je třeba takový neon, ale po stránce vzorů a detailů máte volnou ruku. Nezapomínejte, že pokud mají šaty výrazné zdobení, už k nim nemusíte přidávat moc výrazných doplňků.

Barva

Zatímco na večírky se hodí spíše běžné, tlumenější barvy a vzory, u klubových outfitů se teprve můžete pořádně vyřádit. Zakázány nejsou ani neonové nebo metalické barvy, šetřit nemusíte flitry ani pestrobarevnými vzory. Většina těchto prvků na vás pod barevnými světly strhne pozornost, protože velmi dobře odráží světlo. Pro sexy look volte přiléhavé, kratší šaty v jednotné barvě s výraznými detaily, ale vyhýbat se nemusíte ani volným trikovým šatům, které nejvíce zalichotí v černém odstínu. Nezapomeňte je doplnit originálními šperky. Celkově jsou přijatelné i již zmíněné neonové barvy, které v temném prostředí nevypadají tak křiklavě a jsou příjemně utlumeny.

Dámské šaty – ozdobné detaily

Nemusíte se bát experimentovat se třpytivými flitry, korálky nebo kamínky, které mohou hezky završit vzhled nějaké výšivky nebo klidně pokrývat celé šaty. Když už je řeč o výšivkách, v dnešní době jsou znovu populární výšivky květin, především růží. Růže se objevují všude, na mikinách, tričkách a v nejvíce případech na džínovině. Více o ozvláštnění oblečení výšivkami si můžete přečíst zde.

Střih

Ano, i střih je v módě nočního života důležitý. Jak už bylo výše zmíněno, těsné minišaty jsou přijatelné, ale existují desítky jiných variant, které mohou působit rafinovaněji a zároveň být pohodlné. Například takové košilové šaty nejsou těmi, kterým by se dalo říkat sexy, ale se správně zvolenou barvou vám můžou lichotit více, než minišaty. Především pro ženy se silnější postavou jsou košilové šaty dobrou volbou, protože díky převázání v pase na něj více upozorní a opticky ho tak zúží. Dobrou volbou jsou i šaty, které se skládají ze dvou částí. Je snazší najít je ve vaší velikosti a zároveň je později můžete používat zvlášť. Při výběru střihu koukejte hlavně na to, pro jaký typ postavy ho vybíráte. Každá žena má jiné tělo a každé také sluší něco jiného.

Šaty nejsou všechno

I když tvoří devadesát procent celkového dojmu, šaty by měly být vždy podtrženy nějakým doplňkem. Nemusí to být ani nic výrazného, stačí třeba jen malé psaníčko, barevně laděná manikúra nebo vkusné náušnice. Uvidíte, že to vašemu outfitu dodá pomyslnou třešničku na dortu. Pokud se potřebujete někde inspirovat, můžete tak udělat v tomto článku. Nezapomeňte také na to, že v klubech a barech budete trávit třeba celou noc, takže by váš oděv měl být i pohodlný. Nebojte se experimentovat, ale myslete také na sebe!

Libor Hamáček