Nejste spokojena s tím, jak vás pán Bůh stvořil, a tak přemýšlíte, na kolik by vás vyšla modelace prsu? Cena za zákrok nemusí narůst do astronomických výšin. Pokud se chcete dozvědět, co vše ovlivňuje výslednou částku, jíž za operaci zaplatíte, pak si přečtěte následující článek. Dozvíte se v něm mimo to, jaké se nabízí možnosti financování zákroku, pokud nemáte k dispozici dostatek volných prostředků, a co vše je v ceně operace zahrnuto.

Modelace prsu – cena v hlavní roli

Zda se rozhodnete plastickou operaci podstoupit, závisí vždy na tom, jak silnou máte motivaci, tedy jaké pohnutky vás k tomu vedou. Důvody absolvování zákroku jsou buď estetické nebo zdravotní. Pakliže patříte k těm, kteří potřebují modelaci poprsí kvůli zdravotním problémům, bude u vás motivace nejspíše o něco silnější a s vysokou pravděpodobností získáte podporu od zdravotní pojišťovny.

 

V případě podstoupení zákroku z estetických důvodů vám však pojišťovna nepomůže; takže finální částka za plastiku hraje při rozhodování důležitou roli. Jelikož se jedná o náročný invazivní zákrok, který vyžaduje použití drahých technologií, materiálu a především know how ošetřujícího chirurga, jsou náklady za operaci poměrně vysoké. Vše se ale v dnešní době dá vyřešit. Chce to jen najít správnou kliniku, mít stabilní příjem a nebýt po uši v dluzích.

Alternativní způsoby financování operace

Kromě možnosti uhradit cenu za operaci vlastními prostředky se nabízí ještě další alternativní způsoby, jak zákrok financovat:

 

  • Pakliže operaci potřebujete, protože vás trápí zdravotní problémy spojené například s příliš velkými ňadry či ztrátou prsu po prodělání onkologického onemocnění, můžete se obrátit na svou zdravotní pojišťovnu. Ta vám na základě posudku lékaře může poskytnout příspěvek na zákrok nebo uhradit dokonce celou částku v závislosti na závažnosti vašeho zdravotního stavu.

 

  • Pokud modelace prsu nijak neovlivní váš zdravotní stav, ale chcete ji podstoupit kvůli vzhledu, nabízí se možnost využít úvěr od smluvního partnera vybrané kliniky. Ne všechny společnosti však tuto alternativu nabízejí. Proto je potřeba udělat si nejprve průzkum trhu a zjistit, na jakých klinikách vám tuto službu nabídnou. Půjčku si můžete sjednat buď na celou sumu, kterou za operaci zaplatíte, nebo pouze na její část a zbytek doplatit z vlastních úspor.

Co ovlivňuje výši poplatku za zákrok?

Cena modelace začíná zhruba na 40 000 Kč a může růst až ke sto tisícům korun za zákrok. Výši finální sumy ovlivňují následující faktory:

 

  • Prestiž klinky a reputace plastického chirurga – jméno ve světě, zkušenosti, apod..
  • Zdravotní stav pacientky
  • Individuální potřeby, na které je nutné brát ohled
  • Složitost zákroku – některé případy mohou být komplikovanější
  • Rozsah operace – pokud chce klientka například také prsa zvětšit, bude cena pochopitelně podstatně vyšší

Jaké služby jsou v ceně zahrnuty?

V ceně operace není zahrnut jen samotný zákrok provádění na sále, ale také vše, co s ním souvisí. Začíná to vstupní konzultací s chirurgem, kde je posouzen váš zdravotní stav a vyslechnuta vaše přání a představy. Dále se do ceny započítávájí veškerá předoperační vyšetření, která budete muset podstoupit, anestezie, pobyt na klinice a v neposlední řadě také pooperační péče. Ta zahrnuje kontroly u lékaře, modelační prádlo, vyndání stehů, atd.

 

Tak co? Stále si myslíte, že si operaci nemůžete dovolit? Není to ve skutečnosti až takový problém, důležité je, zda máte dostatečnou motivaci zákrok podstoupit. V tomto článku jste zjistila, jak je možné plastiku financovat, aniž byste se musela vydat ze všech peněz. Dozvěděla jste se, co cena zahrnuje a jaké faktory mohou její výši ovlivnit. Nebojte se zajít na kliniku a zjistit, na kolik by vyšla operace vás.

A co si myslíte o ceně modelace prsou vy? Považujete její výši za nepřijatelnou, nebo vám připadá naprosto v pořádku s ohledem na náročnost zákroku, nutné znalosti chirurga a použité technologie? Podělte se s námi o své názory v komentářích, rádi si je přečteme.

Libor Hamáček