Laserová epilace oblasti bikin představuje bezpečné a efektivní řešení, které vás zbaví nežádoucích chloupků v tříslech. Epilace laserem je pohodlná a mnohem méně bolestivá ve srovnání s ostatními epilačními technikami. Laserové paprsky chlupy likvidují i s cibulkou a tím zajistí trvalý výsledek. 

Nejedná se však o běžnou kosmetickou proceduru, abyste vytěžili z každé aplikace naprosté maximum, je nutné pečlivě dodržovat všechna lékařská doporučení. Svědomitým přístupem zvýšíte účinnost laserového zařízení a zároveň minimalizujete riziko vedlejších účinků.

V tomto článku detailně vysvětlíme základní pravidla nejen pro péči před zákrokem, ale i po něm. A přidáme další zajímavé informace o epilaci třísel, které jste pravděpodobně vůbec netušili.

Laserová epilace oblasti bikin  – doporučený postup přípravy a následné péče

Epilace laserem je estetický zákrok, který absolvujete na specializované klinice pod lékařským dohledem. Lékař vás s přesným postupem před a po aplikaci seznámí již během počáteční konzultace. 

Nemusíte se obávat přísných restrikcí, stačí dodržet následující:

  • Minimálně měsíc před plánovaným sezením si chloupky nevytrhávejte. Po celou dobu se pouze holte žiletkou nebo holicím strojkem. Den před zákrokem pak danou oblast oholte do hladka.
  • Před zákrokem se týden vyhýbejte přímému slunečnímu záření. Pokud podstoupíte epilaci alexandritovým laserovým přístrojem, nevadí starší opálení. V případě diodových zařízení je lepší naplánovat si aplikace na podzimní a zimní období.
  • 24 hodin před epilací nepijte alkohol.
  • V den schůzky nenanášejte na danou oblast žádné kosmetické přípravky.
  • Pokud jste zrovna dobrali antibiotika, odložte ošetření o 4 až 6 týdnů.
  • Po epilaci nevystavujte ošetřenou pokožku přímému slunci (alespoň jeden měsíc), neopalujte se cíleně a používejte šetrné opalovací krémy s vysokým SPF faktorem.
  • Nepoužívejte agresivní kosmetické přípravky (např. deodoranty), neškrábejte se a chraňte pleť před poraněním.

Depilační a epilační techniky versus epilace laserem

Zatímco úprava intimních partií podléhá módním trendům a řídí se osobním vkusem, hladká třísla jsou takřka povinností, a to nejen během plavkové sezóny. Třísla si ženy holí či epilují v pravidelných časových intervalech stejně jako nohy nebo podpaží. V této oblasti je ale pokožka velmi jemná. 

Některým ženám tradiční depilace holicím strojkem nevyhovuje. Během holení může poměrně snadno dojít k poranění. Pokožka může být podrážděná, případně se může projevit efekt “husí kůže”. Vlivem špatné techniky holení dochází k zarůstání chloupků. Efekt hladké pokožky navíc vydrží jen pár dní (2 až 3).

Epilace voskem, cukrovou pastou nebo epilačním strojkem zajišťuje dlouhodobější výsledky. Chloupky začnou znovu růst zhruba po 4 až 6 týdnech. V tomto intervalu je tak nutné epilaci opakovat. 

Hlavní nevýhodou těchto metod je poměrně vysoká bolestivost. Pokožka může být po vytrhávání zarudlá a drobné ranky mohou krvácet.

Srovnání nejpopulárnějších metod odstraňování chloupků:

Typ technikyVýhodyNevýhody
Holení žiletkou nebo strojkemRychlá a bezbolestná domácí metodaRelativně levnáKrátkodobý účinekBěžně dochází k podráždění nebo poranění pokožkyHolení jednorázovými strojky je neekologické
Epilace voskem, voskovými pásky nebo strojkemHladká pleť po dobu několika týdnů (4 až 6)Lze provést doma i v salonuOdstraní tmavé i světlé chloupky ze všech částí tělaJednorázově se jedná a nízkou investiciVelmi bolestivá proceduraPokožka je po epilaci zarudlá, citlivá a může krvácet z drobných ranek
Laserová epilaceBezpečná a bezbolestná Přináší trvalé výsledky (odstraní až 85 % veškerého ochlupení)Výkonné lasery odstraní tmavé i světejší chloupkyLze ji použít na všechny tělesné partieVyšší cena

 

Krásně hladká třísla jsou standardem a jen málokterá žena by si troufla vyrazit na veřejnost s neoholeným podpažím nebo na pláž s ochlupením podél linie kalhotek.

Zapomeňte na žiletku. Laserová epilace bikin vám dá pocit svobody

Vyběhněte bez starosti v plavkách na pláž nebo k bazénu. Po laserové epilaci třísel můžete být spontánní, kdykoliv se vám zachce. Odstranění ochlupení laserem je investice, které nikdy nebudete litovat.

A jak jste na tom s holením intimních partií vy? Co si myslíte o trendu “neholení”? Fandíte ženám, které se rozhodly jít proti proudu, nebo vám jejich iniciativa přijde divná? Vaše názory nás zajímají, tak je neváhejte sdílet!

Libor Hamáček