V chladných měsících je třeba vyměnit nejen oblečení určené na ven, ale také prádlo na spaní. Dlouhá pyžama patří do skříně každého, kdo se chce v chladném počasí cítit v posteli dobře a kvalitně usínat. Tento článek vám představí nejčastější chyby, kterých se lidi dopouští při nákupu nočního prádla na internetu. Prozradí vám, jaké materiály jsou pro tento druh oblečení nejlepší a které vlastnosti byste při jeho výběru měli sledovat. Pokud se chystáte prověřit stav prádla na spaní, pak věnujte pozornost následujícímu textu.

Dlouhá pyžama – nejčastější chyby při výběru

Mnoho lidí vybírá noční prádlo na internetu pouze podle toho,jak vypadá. Některé dámy ve snaze působit svůdně na partnera oblékají sexy košilky a pyžama, které nejsou vůbec pohodlné, během spánku se různě přetáčí, škrtí nebo způsobují otlaky. Ačkoliv se to na první dojem nemusí zdát, tyto nepříjemnosti mají značný vliv na to jaký bude váš spánek. Jakmile nakupujete na síti, to první, co by vás u pyžama mělo zajímat, je použitý materiál a jeho vlastnosti. Dále se zaměřte na střih a samozřejmě tabulku velikostí. V případě pyžama je větší velikost menší zlo, než upnuté škrtící gumy a napjaté švy.

Vhodné materiály 

Dobré usínání, spánek a probouzení nezávisí jen na zvoleném materiálu ložního prádla ale rovněž na tom, jaké si obléknete pyžamo. Některé tkaniny umí pěkně kousat nebo škrábat, jiné jsou zase tuhé a škrtí. Pohodlnost je v případě spánku vždy na prvním místě, takže vybírejte takové materiály, které disponují alespoň několika z následujících vlastností:

  1. prodyšnost
  2. šetrnost k pokožce 
  3. absorpce vlhkosti
  4. izolační schopnosti
  5. odolnost a dlouhá životnost

Špičkou mezi takovými látkami jsou bavlna a flanel. Dobře vám ale poslouží také bambusové či saténové pyžamo. Všechny zmíněné materiály jsou vysoce pohodlné a prádlo z nich ušité vypadá dobře na každé postavě.

Flanel jako ideální tkanina do chladných nocí

Flanelová pyžama patří k nejoblíbenějšímu nočnímu prádlu do chladného počasí. Jedná se o oboustranně česanou bavlněnou tkaninu, která zahřeje a je skutečně příjemná na dotek. Díky své měkkosti se flanel stal populární nejen u žen a mužů, ale dávají mu přednost také děti. Typickým kusem flanelového prádla na spaní je klasická košile s dlouhými rukávy a kalhoty s dlouhými nohavicemi. Toto provedení zajistí dostatečnou tepelnou izolaci, takže vás nezaskočí ani tuhé zimy. Na trhu najdete však i varianty do teplejšího počasí, u kterých svršek pyžama disponuje rukávem krátkým. Dámy zase ocení současný pyžamový trend, jímž jsou dlouhé flanelové noční košile.

Jak o pyžamo správně pečovat

Každé oblečení má jedinečné vlastnosti, od kterých se odvíjí postupy, jak o něj pečovat. Vždy je potřeba brát v potaz materiál, ze kterého je pyžamo ušito. Odolná bavlna snese teplotu praní až 40 °C, naproti tomu satén, který se snadno zatrhne, je potřeba prát na šetrný program kolem 20 °C. Pokud se na prádle vyskytují potisky, nezapomeňte před praním oblečení otočit naruby. Pyžamo žehlete také vždy z rubové strany a pro nastavení teploty žehličky se řiďte údaji uvedenými na informačním štítku přišitém na oblečení. U extrémně jemných tkanin, jako je například hedvábí, je doporučeno prát oblečení v ruce šetrnými přípravky.

A to je pro tento článek vše podstatné, co potřebujete znát, abyste správně vybrali své noční oblečení. Seznámili jste se s nejčastějšími chybami při nakupování pyžama na internetu. Přečetli jste si o nejvhodnějších materiálech a jejich vlastnostech a nakonec jste se dozvěděli, jak se správně o tento typ prádla starat. Nyní už můžete sebejistě doplnit své zásoby na zimu.

A v čem se nejraději schováte pod peřinu během chladných dnů vy? Disponuje váš šatník různými druhy nočního prádla nebo máte jen pár oblíbených kousků na které nedáte dopustit? Napište nám o svých preferencích a tipech do komentářů.

Libor Hamáček