Jak se poznají top masérky? Vlastně by se pro zdůraznění, že se jedná o něco skutečně výjimečného měla použít velká písmena. Takže ještě jednou: jak se poznají TOP masérky? Podle těchto tří hlavních znaků.

Nespěchají

Masáž není závod a lidské tělo není stavěné na prudké akce. Ani Usain Bolt nevystartuje na své fenomenální běžecké časovky během nichž trhá rekordy, bez rozcvičení. Takže nejprve pomalu prohřejí svalovou hmotu a pak teprve začnou přidávat na intenzitě. „Netlačí na pilu“, aby ukázaly, že ví o čem je řeč. Tohle pravidlo platí zvláště pro erotické masáže.

Nedělají chytré, ale pokud máte zájem, vysvětlují

Stačí se zeptat, co vlastně právě teď provádí a jaký bude výsledek. Poměrně jednoduchá otázka vám může ukázat, zdali máte svou TOP masérku, nebo dívku, která se v ni teprve promění. Odpověď by měla být pochopitelná, vysvětlující, odborná, ale ne s přílišným množstvím méně srozumitelných termínů. Každý ví, co je lýtkový sval. Ovšem ne každý ví, co je musculus triceps surae. Není hezké, když by se na vás masérka, byť neúmyslně, vytahovala, Pokud si totiž necháte vysvětlit, k čemu je masáž té či oné části těla dobrá, o něco víc si pak uvědomíte výsledek. Masérka není lékař, ale má znalosti z anatomie. Měla by vědět, jak je který sval namáhaný a kam ukotvený. Může vám sdělit, proč vás bolí achilova šlachy (protože jste si při běhu přiliš zatěžoval lýtko, které se na achilovku upíná) a jak se tomu příště vyhnout. 

Potěší i na duchu

Správné masérky, pokud má člověk zájem nebo jen povídavou náladu, jsou schopny smysluplné, obohacující konverzace. Masáž totiž není bolestivá zdravotnická procedura, ale obřad, který si máte užít. Záležitost, během které máme nejen obnovit fyzické, ale i dát odpočinout duševním silám. To se nestane, pokud se budete svíjet pod příliš bolestivými hmaty, nebo poslouchat nevyžádané rady, jak máte žít.  Zvlášť nevhodné by to bylo u erotické masáže.

Onsen a gejši

Představte s teplý pramen s vodou ohřívanou vulkanickým teplem z hlubin Země. Kolem čistý vzduch, příroda a čekající dívka oděná v tradičních japonském kimonu. Krásně nalíčená a vy víte, že se jedná o inteligentní, vzdělanou bytost, která nejen zvládá tajemství masáží, ale i konverzace. Zní to božsky? Bezesporu. Nicméně onseny, tedy japonské horké prameny a koupání v nich, i gejši, jsou součástí japonské  kultury. Nic podobného tady přirozeně nemáme. Jsme vulkanicky velmi stabilní část světa a masáže tady nikdy nezapustily tak hluboké kořeny jako v Asii. Stačí jen vzpomenou na proslulé thajské nebo tantrické masáže. To ale ani v nejmenším neznamená, že si je nemůžeme užít. Chce to jen najít tu pravou. Tedy pravou TOP masérku.

Masáž je umění

Možná to zní divně, neboť masáž je spíše zdravotnické relaxační úkon, ale zároveň jde o skloubení psychické i fyzické relaxace. Japonská masáž obličeje, kterou si dopřávají spíše ženy než muži, se od svalové masáže po sportovním výkonu liší asi jako jemná krajka od těžkého sametu. Obojí má svůj smysl, ale pokaždé při jiné příležitosti. A na obojí je potřeba jiné masérky. Vyškolené a zároveň lidsky empatické.

“Historka z natáčení”

Dovolte osobní vzpomínku, která se mi hluboce zaryla do paměti a přesvědčila mě, že TOP masérka je k nezaplacení. Byla to náhoda, byl jsem po fyzicky velmi náročném pracovním výkonu a namohl jsem si zádový sval. Špatně se mi spalo, neb jsem zvyklý spát na zádech a stěžoval jsem si na to několik dnů. Kolegyně z práce mi doporučila svou masérku s tím, že je to „fakt top“, což jsem bral jako eufemismus. Přece neřekne, že chodí ke špatné masérce. Ale rád jsem se nechal přesvědčit, protože „rozlámanost“ těla mi komplikovala život. A víte co, nejen, že mě jsem během masáže usnul, ale v polospánku jsem vnímal příjemné doteky a ustupující bolest.  Pointa je jednoduchá. Tahle masérka, tahle TOP masérka, má od té doby nového stálého klienta.

Libor Hamáček