Jak už jste asi z mých ostatních článků poznali, jsem ten typ člověka, který rád zkouší nové věci a tentokrát to byl Online blackjack. Z karetních her jako je poker mám stále trochu respekt a rozhodl jsem se tedy otrkat na něčem trochu jednodušším. O tom jak jednoduchý blackjack je a jak se mi v něm dařilo, si můžete přečíst níže, tak vzhůru do toho!
Přípravu jsem zvolil trochu jinou
Online casino jsem si zakládal s jasnou myšlenkou vyzkoušet vše, co jen půjde. Zatím si svůj cíl plním a daří se mi překvapivě i po finanční stránce. Karetní hry jsou podle mého názoru na samém vrcholu toho, co může člověk v kasinu zažít a i proto mě velmi lákají. Bohužel jsem ale nikdy velký přeborník v kartách nebyl a s těží jsem se v dětství učil hry, jako je prší nebo dudák. Mojí velkou energií je ale motivace, té mám stále dost.
Co se týče blackjacku, tak jsem přečetl jeden zajímavý článek, který mi doporučil pár videoher, kde si zahrajete blackjack takříkajíc nanečisto a natrénujete vše potřebné. Pokud vás blackjack videohry zaujali, tak tady přidávám na článek o nich odkaz.
Pár her jsem sám vyzkoušel a musím říct, že paráda, určitě můžu doporučit, ale přeci jen, je lepší si o hře něco i přečíst. Tradičně jsem si tedy našel nějakou stručnou historii hry, někoho to možná vůbec nezajímá, ale já se o hře vždy rád alespoň něco dozvím. Pokud vás kromě pravidel (které na odkaze naleznete samozřejmě také) zajímají i další informace a taktiky, podívejte se sem.
Praxe byla daleko zábavnější
Od teorie jsem k praxi přešel relativně rychle, protože jsem pravidla pochopil překvapivě téměř hned. Ve stručnosti, jde o to, aby karty, které vám krupiér rozdá, byli co nejblíže hodnotě jednadvacet a nepřesáhli ji. Ze začátku dostanete 2 karty a sami si zvolíte, jestli budete chtít další, nebo si už vystačíte s tím, co leží na stole (karty se neskrývají). Stejně postupuje i krupiér (až po vás) s tím rozdílem, že musí brát karty, dokud má pod 17 a nesmí brát další, pokud mají jeho karty hodnotu nad 17. Co se týče karet, tak od 2 do 10 mají stejnou hodnotu, jaká je uvedena na kartě, J, Q, K jsou za 10 a eso (A) je podle potřeby za 11 nebo za jeden bod.
Princip hry nebyl zase tak těžký, existují i další vychytávky jako je například tzv. split, kterým můžete rozdělit hru, když máte dvě karty stejné hodnoty, ale o tom si můžete přečíst v textu, na který jsem odkazoval výše. Raději vám povím, jak vypadal vstup do ostré hry v mém případě.
Prokletá remíza
Jako pokaždé jsem se přihlásil do online casina, kde jsem to už dobře znal a bez váhání rozklikl nabídku karetních her a vstoupil do místnosti, kde se u stolu hrál blackjack. Hra po mě chtěla vybrat hodnotu sázky, kterou chci vsadit. Já samozřejmě do první hry nenapálil půlku mého zůstatku, ale zůstal jsem při zemi. Krupiér mi rozdal dvě karty, eso a pětku. Na stole jsem měl tedy karty s celkovou hodnotou 16 (nebo 6). Zažádal jsem tedy o další a přede mnou se objevila nejnižší možná, tedy dvojka. Se součtem 18 jsem se spokojil a nechal hrát krupiéra, ten si hned vyložil dvě devítky a bylo po legraci. Na stole sice byla remíza, ale pravidla v tomto případě mluví v prospěch krupiéra, který v případě stejných hodnot vždy bere bank.
No a remíza se mi zřejmě nalepila na moje virtuální paty, jelikož podobná situace nastala ještě alespoň dvakrát.
Hra ovšem zdaleka nebyla stále smolná, naopak! Většinou jsem krupiéra porážel. Osvědčila se mi taktika, kdy je lepší pokračovat s menší hodnotou karet, než riskovat „přestřelení“ hodnoty 21. Můj soupeř tak často onu hodnotu překročil a dvojnásobná výhra se už připisovala na stav mého konta. Musím říct, že pokud bych někdy šel do reálného kasina (což zatím asi nehrozí), rozhodně bych zasedl ke stolu s blackjackem, protože mě tato hra opravdu začala bavit!